تبلیغات
موفق ترین سامانه ارسال پیامک در کشور FREE Download - راه‌اندازی 3 مركز معاینه‌پزشكی مشمولان خارج از كشور بزودی

راه‌اندازی 3 مركز معاینه‌پزشكی مشمولان خارج از كشور بزودی

نویسنده :s.mehdi jafari nejad
تاریخ:دوشنبه 20 خرداد 1392-06:00 ب.ظ

1392/3/18 شنبه


گروه ناجا-معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا از راه‌اندازی چهارمین مركز معاینات پزشكی ویژه مشمولان ایرانی خارج از كشور در تركیه خبرداد.

به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا به نقل از ایسنا،سرهنگ "حجت‌الله واعظی‌نژاد "در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای گسترش خدمات سازمان وظیفه عمومی ناجا برای مشمولان خارج از كشور، چهارمین مركز رسیدگی به درخواست معافیت پزشكی مشمولان خارج از كشور طی دو ماه آینده در شهر «استانبول» تركیه افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینكه هماهنگی‌های لازم در این باره با نمایندگی و سركنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول انجام شده است، گفت: علاوه بر این مركز، در آینده نزدیكبنا داریم با توجه به درخواست‌ها و مراجعات فراوانی كه شده، پنجمین و ششمین مركز معاینه پزشكی مشمولان ایرانی مقیم خارج از كشور را در صورت آمادگی و تمایلنمایندگی‌های جمهوری اسلامی در كوبا و مالزی راه‌اندازی كنیم.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره اقدامات این مراكز نیز به ایسنا گفت: در این مراكز مشمولان با مراجعه به نمایندگی ما در این شهرها مورد معاینه پزشك مستقر در سفارت ایران قرار گرفته و در صورت نیاز به معاینه تخصصی، به بیمارستان‌های مورد اعتماد و طرف قرارداد ما در آن شهر معرفی می‌شوند.

واعظی‌نژاد با بیان اینكه پرونده این افراد در صورت تایید پزشك معاینه ما به شورای پزشكی وظیفه‌عمومی در ایران ارسال می‌شود، گفت: در صورت تایید سازمان وظیفهعمومی ناجا، كارت معافیت پزشكی برای این افراد صادر و به آدرس آنان ارسال می‌شود.

وی بیمارستان ایرانیان دوبی را تنها مركزی اعلام كرد كه در آن معاینات پزشكی خارج از سفارتخانه و با معرفی كنسولگری ایران در دوبی در محیط بیمارستانی انجاممی‌شود و افزود: در حال حاضر در سایر كشورهایی كه خدمات پزشكی مربوط به مشمولان در آن ارائه می‌شود، بیمارستان ایرانیان وجود ندارد؛ اما در صورتی كه در آینده چنین بیمارستان‌هایی تاسیس شود، این بیمارستان‌ها مورد تایید ما خواهد بود.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه‌عمومی ناجا با اشاره به راه‌اندازی مركز معاینه پزشكی مشمولان ایرانی مقیم خارج از كشور در پكن نیز گفت: در حال حاضر ایرانیان مقیم كشورهای شرق آسیا و اقیانوسیه نظیر استرالیا، هند، اندونزی، نیوزلند، كره‌شمالی، كره‌جنوبی، ژاپن، فیلیپین و ... می‌توانند با مراجعه به مركز معاینه پزشكی در شهر پكن، مسائل مربوط به معافیت پزشكی خود را پیگیری كنند.نوع مطلب : اخبار و تصاویر 
دنبالک ها: منبع 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()